Aktywne filtry

Akcesoria przeciwkleszczowe dla psów i kotów

Zabezpieczenie domowego pupila przed insektami, w tym niezwykle groźnymi dla zdrowia kleszczami to dla wielu właścicieli sprawa priorytetowa. Kleszcze działają aktywnie przez cały rok i dlatego tak ważnym jest, aby chronić psy i koty bez względu na porę roku. W sklepach znaleźć można preparaty na kleszcze dla psów i kotów, dostępne w różnej formie. Dobór najlepszego warto rozważyć pod wieloma względami oraz skonsultować swój wybór środka na kleszcze z weterynarzem.

Preparaty na kleszcze dla psów na Ubierzpupila.pl

W naszym sklepie oferujemy szereg produktów, które nie tylko w odpowiedni sposób zabezpieczą domowe zwierzaki przed kleszczami, ale również w przypadku ich pojawianie się, skutecznie pomogą w ich pozbyciu się. Proponujemy środki na kleszcze które sprawią, że spacery z czworonogiem będa bezpieczne, a pupil zabezpieczony dobrym preparatem na kleszcze dla psów będzie mógł korzystać ze spaceru w pełnej okazałości.

Na ubierzpupila.pl znajdziesz zarówno preparaty na kleszcze dla psów jak i środki na kleszcze dla kotów. Pełna gama produktów i akcesoriów które na stałe posiadamy w ofercie to:

- obroże na kleszcze 

- odstraszacze na kleszcze 

- pęsety na kleszcze dla psa

- kropelki na kleszcze dla psów

Wszystkie ochronne preparaty na kleszcze które znajdują się w naszym asortymencie zostały dobrane pod kątem skuteczności oraz wygody stosowania zarówno przez właścicieli jak i czworonogów.

Preparaty na kleszcze dla kotów na Ubierzpupila.pl

Nie tylko psy, ale i koty wymagają całorocznego zabezpieczenia przed kleszczami i pchłami. Również w ich przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków na kleszcze dla kotów które będą działały skutecznie i nie będą szkodliwe.

W naszym sklepie oferujemy preparaty na kleszcze dla kotów, których skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami. U nas kupisz m.in. obroże na kleszcze dla kotów które mają tę zaletę, że odpowiednio dobrane rozmiarem, nawet w przypadku kotów wychodzących nie zsuwaja się i nie zagubią. Będą długodziałającą, bezpieczną ochroną przeciwkleszczową dla kotów.

Dobry preparat na kleszcze dla psów czyli jaki?

Mnogość wyboru preparatów na pchły i kleszcze dla psów i kotów sprawia, że początkowo właściciele czworonogów mają nie lada problem z wyborem najlepszego środka na kleszcze. Sprawy nie ułatwia fakt, iż opcji podania preparatu na kleszcze dla psów jest wiele, począwszy od tabletek, przez obroże, kropelki na odstraszaczach kończąc. Wszystkie z nich mają określone stężenia środka biobójczego i już to sprawia wiele problemów - jak dobrać właściwy? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy nie tylko od naszych preferencji, ale i trybu aktywności pupila. Nie wszystkie psy i koty mogą akceptować obroże na pchły i kleszcze, inne natomiast nie będą miały z tym problemu. Wielu specjalistów weterynarii jako jeden ze skuteczniejszych środków na kleszcze dla psów i kotów wskazuje kropelki. Są one bardzo łatwe do aplikacji i stosowania. Podajemy je pupilowi bezpośrednio na skórę, przy czym ważne, aby przez kilka dni po ich zastosowaniu pilnować aby pies się nie przemoczył i również we własnym zakresie nie kąpać pupila. Warto mieć również na uwadze, że preparaty na kleszcze dla psów nie mogą być stosowane u kotów. Preparat przeciwkleszczowy dedykowany psom może posiadać szkodliwe substancje dla kotów.

Najlepszy preparat na kleszcze dla szczeniaka

Ochrona przeciw insektami wszelkiego typu nie powinna się ograniczać wyłącznie do stosowania u dorosłych psów i kotów. Wielu właścicieli szczeniaków, które dopiero co zawitały nowego domu bywa że nie do końca ma świadomość tego, że i u szczeniaka trzeba zadbać o odpowiednią ochronę przed kleszczami. Preparat na kleszcze dla szczeniaka powinien być dopasowany zarówno do wieku jak i wagi pupila. Nie jest wskazane stosowanie bez konsultacji z weterynarzem jakichkolwiek środków na kleszcze i pchły niewiadomego pochodzenia. Młody pies, który jest jeszcze w fazie rozwoju, nie osiągnął jeszcze dojrzałości płciowej, a jego organizm nadal rośnie, wymaga specjalnie dobranych dawek preparatów na pchły i kleszcze dla psa.

Bezpieczne usuwanie kleszcza u psa

Usunięcie samodzielne kleszcza, który już zaatakował pupila jest jak najbardziej możliwe. Zanim jednak przystąpimy do działania warto jest zaopatrzyć się w odpowiednie do tej operacji narzędzia. Pomocna może być pęseta na kleszcze dla psa lub szczypce do usuwania kleszczy. Przydatne będą również jednorazowe rękawiczki oraz środek antyseptyczny.

Kleszcza należy usunąć jednym, zdecydowanym ruchem w taki sposób, aby insekt wyszedł ze skóry pupila w całości. Po zabiegu należy miejsce ukąszenia kleszcza zdezynfekować, podobnie jak narzędzia.Wybierasz się w podróż z psem i nie wiesz co ze sobą zabrać?


Przeczytaj nasz poradnik: Pies w podróży