Maty i zabawki węchowe

Aktywne filtry

Maty węchowe można określić jako rodzaj dywaników dla psa, które posiadają wiele zalet i można je wykorzystać na różne sposoby. Ich struktura jest włochata i mocno spleciona, a pies ma za zadanie wywęszyć schowane w nim przysmaki. Mata włochata jest często zalecana przez specjalistów, ponieważ pomaga uspokoić i wyciszyć psa. Nie ma żadnych ograniczeń w jej stosowaniu, sprawdzi się zarówno dla szczeniaka jak i dorosłego psa oraz pieska, który jest niepełnosprawny. 

Maty i zabawki węchowe dla psa w sklepie Ubierzpupila.pl

Wszystkie rodzaje zabawek węchowych dla psa, które znajdziesz w sklepie ubierzpupila.pl zapewnią doskonały rozwój i zabawę. Każdy nasz produkt jest starannie opracowywany i powstaje z myślą o tym, aby zapewnić pupilom bezpieczeństwo podczas samodzielnej zabawy. Maty węchowe dla psów produkujemy z materiałów pochodzących od cenionych producentów, którzy posiadają najwyższą jakość. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, chętnie pomożemy w wyborze odpowiednich zabawek i przyborów. Chcemy, aby nasi klienci i ich pieski byli zadowoleni z naszych produktów i jak najszybciej mogli się cieszyć ich użytkowaniem. Dlatego możesz mieć pewność, że zaraz po złożeniu zamówienia, starannie je pakujemy i od razu wysyłamy, aby jak najszybciej do Was dotarło. 

Mata i zabawka węchowa dla psa - najważniejsze zalety

Jakie płyną korzyści z używania maty dla psów? Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich:

  • są znakomitym narzędziem pracy wśród psów, które są lękliwe, przeszły traumę i mają problemy behawioralne,
  • doskonały sposób na zajęcie psa w domu i ćwiczenie jego węchu poprzez zabawę, 
  • wzmacnia ona samodzielność i pewność siebie u psa,
  • mata węchowa szyta to również forma relaksu i odprężenia, która daje poczucie bezpieczeństwa, 
  • można ją używać w każdym miejscu, zabrać ze sobą w podróż lub do parku

Mata węchowa dla psa

Mata węchowa jest prosta w użyciu i można z niej korzystać w każdych warunkach. Wystarczy rozsypać na niej ulubione smakołyki Twojego pupila, aby mógł się zatracić w zabawie i spędzić przyjemnie czas na ich szukaniu. Wąchanie wszystkiego jest naturalnym instynktem każdego psa, który dzięki temu ćwiczy swój zmysł. Na spacerze często nie ma możliwości, aby pozwolić mu na swobodne bieganie, węszenie i szukanie tego czego właśnie czuje. Z pomocą przychodzi nam mata węchowa trixie, która pozwala na swobodną zabawę bez strachu, że nasz pies coś zje lub się w czymś wytarza. 

Zabawka węchowa dla psa

Psy posiadają bardzo wrażliwy nos, dlatego tak istotne jest, aby w odpowiedni sposób ćwiczyć ich węch. Jest to ich naturalna potrzeba i instynkt, który nie może w żaden sposób zawodzić. W sytuacji, gdy nie mamy czasu i możliwości, aby częściej wychodzić z pupilem na spacer, doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie maty węchowej. Warto dodać, że z takiej zabawki może korzystać każdy pies, szczeniak, dorosły pies, starszy pies lub pies, który posiada niepełnosprawność, ale ma sprawny zmysł węchu. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich produktów na stronie!