Aktywne filtry

Szelki treningowe dla psów

Szelki treningowe dla psa w sklepie Ubierzpupila.pl

Spacery z Twoim pupilem to żadna przyjemność? Pies wciąż ciągnie smycz, szarpie się i trudno nad nim zapanować? Z pomocą przychodzą akcesoria na spacer z psem z naszego sklepu, a zwłaszcza szelki treningowe dla psa. To świetna alternatywa dla klasycznej obroży, która na początku przygody z wyprowadzaniem pupila może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Zadbaj o prawidłowe nawyki Twojego pupila! Mimo, że nauka na początku może okazać się żmudna, bądź konsekwentny. Nagrodą będzie możliwość miłego spędzenia czasu na zewnątrz z Twoim czworonożnym przyjacielem. W końcu spacer powinien być przyjemnością i pozytywnym rytuałem dla pana i jego pupila. Niewątpliwą zaletą szelek treningowych dla psa jest fakt, że nie będzie się on podduszał i męczył w momencie, kiedy mocno pociągnie smycz. Taka sytuacja miałaby miejsce korzystając ze zwykłej obroży, zamiast szelek.

Szelki dla psa treningowe i ich zalety

Jeśli chcesz, by Twój pupil nauczył się chodzenia na smyczy szybko i bez stresu dla was obojga, skorzystaj z szelek treningowych dla psa. Ten przydatny gadżet jest często kluczowym elementem podczas nauki prawidłowego chodzenia na smyczy. Trenuje dobre nawyki, które pies zapamięta na długo. Nie musisz się więc obawiać, że podczas używania klasycznej obroży, pies szybko zapomni o dobrych praktykach. Szelki do treningu dla psa używane regularnie na początku przygody ze smyczą pozwolą w późniejszym czasie na swobodne wyprowadzanie pupila na luźnej smyczy. Bez szarpania, napięcia i stresu – zarówno Twojego, jak i czworonoga. 

Zalety szelek treningowych dla psa:

  • bezpieczne szelki treningowe dla psa, nie powodują bólu i dyskomfortu,
  • pomocne przy treningu nawet z dużymi, silnymi i pełnymi energii psami,
  • łatwo je dopasować, gdyż w większości mają regulowaną szerokość,
  • w porównaniu do używania obroży, z szelkami dla psa łatwiej jest utrzymać kontrolę nad psem, wkładając w to mniej siły,
  • świetna alternatywa dla kontrowersyjnych kolczatek,
  • sprawiają, że spacery z nieprzyjemnego obowiązku, staną się dla Ciebie przyjemnością!

Czy szelki do treningu to dobry pomysł?

Nie obiecamy Ci, że szelki do treningu dla psa w magiczny sposób uczynią z Twojego pupila posłusznego spacerowicza i kompana każdego spaceru. Aby tak się stało, zdecydowanie potrzeba silnej woli i cierpliwości właściciela. Nie wspominając już o kieszeni pełnej smaczków na zachętę. Jednak z odpowiednim podejściem, pies szybko nauczy się i przyswoi dobre nawyki.Szelki treningowe dla psa – jak sama nazwa wskazuje – służą do treningów, więc nie polecamy używać ich podczas spacerów rekreacyjnych. Zasada jest prosta: jeśli Twój pupil perfekcyjnie chodzi na smyczy i nie ciągnie, może używać obroży. Jeśli jednak wciąż smycz podczas spaceru jest sztywna, a Ty musisz sporo się natrudzić, żeby utrzymać psa przy nodze – postaw na szelki. Pamiętaj, żeby szelek do treningu nie łączyć z używaniem smyczy automatycznej.

Buty dla psa na każdą porę roku

Szczeniak w nowym domu

Obroża dla psa - komfort i bezpieczeństwo pupila

Pies w podróży