Aktywne filtry

Smycze dla psów

Spacer z psem to jeden z podstawowych obowiązków opieki nad czworonogiem. To nie tylko załatwienie przez pupila potrzeb fizjologicznych, ale również czas, kiedy nasz pies może się socjalizować z innymi przedstawicielami swojego gatunku, ale również nabywać dobrych manier i poddawać się niejako socjalizacji. Podczas spaceru pies uczy się w jaki sposób reagować na nagłe dźwięki i sytuacje. Wyjście z psem to również idealna okazja aby rozpocząć szkolenie pupila i nauczyć go posłuszeństwa. Spośród wielu akcesoriów spacerowych jednym z tych, który jest absolutnym must have jest smycz dla psa.

Smycz dla psa od Ubierzpupila.pl

Podstawowe akcesorium, w które powinien być wyposażony każdy pupil. Smycz dla psa to niezbędny element psiej wyprawki.To nie tylko łącznik pomiędzy obrożą czy szelkami, a dłonią właściciela. Wytrzymała smycz dla psa jest przydatna również podczas tresury i nauki psa dobrych nawyków. Pozwala przy tym pupilowi na odczytanie jasnych komunikatów wysyłanych przez człowieka. Wybór smyczy dla psa zależy od dwóch głównych czynników. Po pierwsze, smycz powinna być dopasowana pod względem wagi, wieku, gabarytów oraz temperamentu pupila. Ale równie ważne są wygoda i preferencje właściciela. Spośród wielu typów można wyszczególnić smycze dla psa takie jak:

- smycze flexi

- smycze przepinane

- smycze treningowe

Warto pamiętać, iż wszystkie akcesoria spacerowe można dobrać pod kątem wielkości pupila. W naszym sklepie znajdziesz zarówno smycze dla małego psa jak i smycze dla dużego psa i te przeznaczone dla szczeniaków.

Zadbaliśmy o to, by w naszej ofercie znalazły się zarówno smycze tradycyjne, jak i smycze flexi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować Ci idealne rozwiązania, które umilą Ci codzienne spacery ze swoim czworonożnym przyjacielem, a dodatkowo wspomogą budowanie więzi z czworonogiem i będą pomocne podczas nauki prawidłowego chodzenia na smyczy.

Smycz dla psa – najważniejsze zalety

Trudno wyobrazić sobie udany i bezpieczny spacer z pupilem bez smyczy dla psa. Jej używanie jest z resztą wymagane w ustawie o ochronie zwierząt. Jeden z jej punktów stanowi, że puszczanie psów bez możliwości ich kontroli jest zabronione i podlega karze dla właściciela. Dlatego też długa smycz dla psa (np. flexi czy treningowa) to często jedyny sposób, aby Twój czworonożny przyjaciel mógł się wybiegać i poczuć nieco swobody. 

Jakie inne korzyści płyną z używania smyczy dla psa?

wytrzymała smycz dla psa to skuteczne narzędzie, gwarantujące bezpieczeństwo, pomagające w wychowaniu psa i uczenia go dobrych nawyków,

- smycz daje kontrolę nad zwierzęciem,

- różnorodność modeli pozwala dobrać zarówno smycz dla małego psa, jak i tego dużego czy szczeniaka,

- kiedy pies opanuje umiejętność spacerowania na luźnej smyczy, spacery i wyjścia stają się prawdziwą przyjemnością i niosą obopólną korzyść – nie tylko psiaka, ale również dla właściciela.

Jaką smycz dla psa wybrać?

Zastanawiasz się jakiego wyboru dokonać? Interesuje Cię smycz dla dużego psa, małego, średniego, a może smycz dla szczeniaka? Czworonogi w różnym wieku i o różnych gabarytach i mają odmienne wymagania. Są one zależne również od tego, jakie przeznaczenie ma mieć kupowana przez Ciebie smycz dla pupila. Szukasz czegoś uniwersalnego, na codzienne wyjścia np. do parku? Możesz postawić na klasyczny model o długości od 2-3 metrów. Smycz dla psa 5 m to dobry wybór dla pupili, które cenią sobie swobodę i dodatkowo potrafią już prawidłowo poruszać się i obcować ze smyczą. 

Kategoria smycze dla psów w naszym sklepie zawiera produkty, które zostały dobrane przede wszystkim pod kątem jakości i bezpieczeństwa użytkowania. 

Smycz dla psa - rodzaje

Podczas spaceru z pupilem oprócz koniecznych potrzeb fizjologicznych, które nasz czworonożny przyjaciel musi załatwić, warto poświęcić ten czas na szkolenia. Poza naszym domem mamy możliwość trenowania z psem różnych sytuacji i korygowania jego niewłaściwych zachowań. Smycz treningowa dla psa to smycz nieco dłuższa niż standardowa. Jest mocniejsza i bardziej wytrzymała, a pupil ma nieco więcej możliwości swobodnego ruchu.

Smycz dla psa - to warto wiedzieć

Wielu właścicieli psów decyduje się na smycze przepinane, ponieważ są one dość uniwersalne do użytkowania. Jednym ruchem i w łatwy sposób można zmienić długość smyczy, w zależności od okoliczności. Jeśli chcemy, aby pupil szedł blisko nas, smycz przepinana da się skrócić poprzez system zaczepów. Jeśli natomiast pies ma mieć więcej swobody, ten typ smyczy umożliwia jej wydłużenie. Smycz dla psa przepinana 3mbędzie zatem dobrym wyborem jeśli posiadamy średniej wielkości psa i zależy nam na mocnej smyczy spacerowej.

Wytrzymałe smycze dla psa w sklepie Ubierzpupila.pl

W naszym sklepie dokładamy wszelkich starań, aby oferta smyczy dla psów była atrakcyjną propozycją zarówno pod względem jakości jak i ceny. Na ubierzpupila.pl znajdziesz smycze dla psów, które cechują się wytrzymałością i trwałością. Zapraszamy do zakupów!