Aktywne filtry

Smycze treningowe dla psów

Smycze treningowe z oferty sklepu Ubierzpupila.pl

Smycz treningowa dla psa. Choć jej nazwa może brzmieć zagadkowo, jej budowa jest prosta, a przeznaczenie jasne i oczywiste. Przypomina ona klasyczną smycz, jednak jej wyróżnikiem jest dużo większa długość. Dostępne u nas smycze treningowe mogą osiągać długość nawet 20 m! Wszystko po to, by ułatwić Ci trening i naukę psa komend, jednocześnie mając nad nim kontrolę. To rodzaj smyczy o największej długości na rynku. Występują w postaci linki sznurka lub taśmy a ich standardowa szerokość wynosi 2 cm. W ubierz.pupila.pl oferujemy szeroki wybór smyczy treningowych dla psa. Z pewnością zaskoczy cię mnogość wzorów, kolorów, rodzajów materiału, jak i różnorodność dostępnych długości. Smycze, które znajdziesz w naszej ofercie są wykonane z gumy, sznurka, nylonu lub innych materiałów, które nie ulegają szybkim zabrudzeniem i zniszczeniem. To szczególnie ważne podczas treningów, np. w terenie.

Smycz treningowa – jakie są jej zalety i co ją wyróżnia?

Smycze treningowe dla psa zostały stworzone po to, aby spełniały określoną funkcję. Dzięki nim twój pupil będzie miał możliwość, by się wybiegać, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla siebie samego i otoczenia. Wszystko za sprawą długiej linki, którą będziesz trzymać w dłoniach i użyjesz jej w razie potrzeby. Smycz dla psa treningowa, jak sama nazwa wskazuje, będzie świetną pomocą przy nauce i tresurze psa. Szczególnie przyda się, jeśli twój pies ma trudności z wracaniem na komendę. Jakie dodatkowe zalety mają smycze treningowe?

  • przydatna w miejscach, gdzie inne psy biegają luzem, a Twój pupil koniecznie chce dołączyć się do zabawy z nimi. Możesz mu na to pozwolić, jednocześnie mając kontrolę nad psem w razie nieprzewidzianej sytuacji, agresji itd.,
  • wybierając długie modele, np. smycz treningową 10m lub więcej, możesz pokusić się o nietrzymanie jej w dłoni. Gdy twój pupil znacznie się oddali i smycz zacznie tracić zasięg, wówczas możesz złapać ją w dłoń,
  • pomaga w bezpiecznej i przyjemnej nauce utrwalania komend oraz posłuszeństwa psa na spacerze.

Behawioralna smycz treningowa – kiedy warto po nią sięgnąć?

Istnieje rodzaj smyczy, stworzony do pracy i treningów z psami. Mają one na celu kontrolę korektę złych nawyków.

Jak działa behawioralna smycz treningowa? Jej budowa jest prosta. Zawiera w sobie smycz i jednocześnie obrożę – w formie linki zaciskowej. W momencie pociągnięcia za smycz, linka zaciska się, co daje psu sygnał do skorygowania swojego zachowania. Behawioralna smycz treningowa powinna być używana sporadycznie i z wyczuciem. Często bywa stosowana podczas wystaw psów rasowych lub jako sposób na korygowanie niewłaściwych zachowań pupili. Jej konstrukcja i prosta budowa umożliwiają jej szybkie zakładanie i zdejmowanie. Dzięki temu to nieocenione narzędzie przy łapaniu psa bez obroży (np. w momencie kiedy ucieka i stwarza zagrożenie dla siebie lub otoczenia).