Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Miski dla psów spowalniające jedzenie

Miska spowalniająca jedzenie została zaprojektowana z myślą o czworonogach, które łapczywie spożywają posiłki i w pośpiechu nie rozdrabniają go mechanicznie wystarczająco dobrze. Wbrew pozorom, takie zachowanie może być dla psa niebezpieczne w skutkach. Sprawdź, dlaczego warto wybrać miskę spowalniającą jedzenie dla psa zamiast zwykłej plastikowej lub metalowej.

Miski spowalniające jedzenie – najlepsze modele w ofercie Ubierzpupila.pl

Miska spowalniająca jedzenie dla psa posiada specjalne wypustki. Niektóre swoim kształtem przypominają labirynt, inne spiralę. Ich budowa oraz kształt nie są jednak przypadkowe. Wbudowane w dno miski dla psa spowalniającej jedzenie wypustki sprawiają, że pożywienie staje się trudniej dostępne. I chociaż wciąż znajduje się bardzo bliska psa, to wymusza na nim pochłanianie pokarmu w zwolnionym tempie. Zastanawiasz się, czy miska spowalniająca jedzenie dla małego psa będzie odpowiednia? Oczywiście, że tak. Wielkość psa nie ma w tym przypadku znaczenia. Podobnie jest z rasą pupila. Miska spowalniająca jedzenie dla buldoga i yorka będzie pełniła taką samą funkcję. Ważny jest temperament czworonoga, apetyt oraz zdrowie. Każdy pupil jest narażony na ból brzucha z powodu szybkiego pochłaniania pokarmu. A czkawka z powodu połykanego powietrza jest uciążliwa nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. Miska do powolnego jedzenia dla psa to idealna propozycja także dla szczeniąt. 

Miska spowalniająca jedzenie dla psa – największe zalety

Miska zwalniająca dla psa uczy czworonoga dobrych nawyków podczas pochłaniania pokarmu. Jeśli jej zalety wykorzystasz już podczas pierwszych miesięcy życia pupila, miska spowalniająca jedzenie dla psa będzie miała realny wpływ na jego stan zdrowia oraz kondycję. 

Miska spowalniająca dla psa i jej największe zalety:

  • wydłuża czas spożywanych posiłków,
  • zmniejsza porcje połykanego jedzenia,
  • zmniejsza się ilość połykanego powietrza, przez co pupil jest w mniejszym stopniu narażony na czkawkę lub ból brzucha,
  • prześlizgiwanie się psiego języka pomiędzy wypustkami działa na czworonoga uspokajająco i relaksacyjnie, 
  • poprawia stan psychiczny psa,
  • ma realny wpływ na zdrowie czworonoga, ponieważ wydłużony proces pochłaniania jedzenia sprawia, że lepiej rozdrabnia porcje jedzenia nim trafią do żołądka, co przyśpiesza trawienie,
  • są wykonane z odpornego na uszkodzenia plastiku, 
  • łatwo je utrzymać w czystości, 
  • można myć w zmywarce.

Miska dla psa spowalniająca jedzenie – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

W sklepie internetowym ubierzpupila.pl są dostępne miski dla psa utrudniające jedzenie w jakości premium oraz wybór innych misek dla psów, wśród których znajdziesz zarówno te wykonane z tworzyw sztucznych jak i z metalu. Oznacza to, że wszystkie produkty są odporne na uszkodzenia i zostały stworzone z materiałów, które nie zaszkodzą Twojemu pupilowi. Co ważne, nie wydzielają również nieprzyjemnego – chemicznego zapachu. Miska spowalniająca jedzenie dla psa to idealna propozycja zarówno dla młodego psa, jak i starszego. Oprócz głównej funkcji, czyli wydłużania czasu posiłku, ma też realny wpływ na wyciszenie czworonoga. Zwróć uwagę również na kolor produktu. Jak wykazują badania, psy dostrzegają tylko kolor żółty i niebieski. Dlatego warto wybrać model o innej barwie, by nie rozpraszać pupila. Odpowiednia będzie np. zielona miska dla psa. Powolne jedzenie ma wpływ na stan zdrowia Twojego pupila, dlatego warto zainwestować w taką miskę już na początku Waszej przyjaźni. Sprawdź naszą ofertę na Ubierzpupila.pl.

Przeczytaj nasz blog: 

Jak wybrać miseczki dla psów

Zatrucie pokarmowe u psa