Artykuły blogowe o psach | Ubierzpupila.pl

Zatrucie u psa - objawy, leczenie i zapobieganie

Opublikowany:

Pies wbrew obiegowej opinii ma wrażliwy żołądek i łatwo może się zatruć. Zatrucie u psa nie jest odosobnionym przypadkiem, szereg produktów spożywczych, które nie szkodzą ludziom, mogą wywołać negatywne skutki zdrowotne u czworonożnych pupili. Jakie są objawy zatrucia u psa oraz w jaki sposób chronić czworonoga przed kłopotami ze zdrowiem po spożyciu trujących dla niego pokarmów i substancji?

Czy obcinać za długie pazury u psa?

Opublikowany:

Posiadanie psa wymaga dbałości nie tylko o jego zdrowie i dobre, zbilansowane odżywianie. To również konieczność wykonywania czynności pielęgnacyjnych, takich jak kąpiel czesanie czy obcinanie pazurów u psa. Nie zadbanie o ten aspekt psiej higieny może sprawić, że za długie pazury psa będą pupilowi przeszkadzały lub doprowadzą do zwyrodnień, uszkodzeń skóry czy stanów zapalnych. Jeśli zastanawiasz się czy konieczne jest obcinanie psu pazurów oraz w jaki sposób wykonywać zabieg prawidłowo, przeczytaj nasz poradnik.

Buty dla psa na każdą porę roku

Opublikowany:

Często ludzie na ulicy lub w lesie są zaskoczeni widząc buty dla psa na łapach czworonoga. Ten rodzaj ochrony jest zarezerwowany nie tylko dla zwierząt uprawiających psie sporty. Nie, nawet podczas zwykłego spaceru buty dla psów chronią łapy i opuszki. Jednak po co zakładać psu buty? Czy buty są odpowiednie dla yorka i maltańczyka? Jaki rozmiar wybrać, jeśli chcesz kupić buty dla psa? Sprawdź razem z nami jakie jest najlepsze obuwie dla psów!

Jak wybrać ubranko dla psa?

Opublikowany:

Ubranka dla psów często dzielą opinie wśród właścicieli. Wielu twierdzi, że ubranka dla psa na zimę to tylko kaprysy i w końcu przeszkadzają zwierzęciu (które nie jest biologicznie przygotowane do korzystania z tych materiałów). Są też tacy, którzy twierdzą, że takie ubranka dla psa Yorka, Pinczera, Chihuahuy czy Buldoga Francuskiego mogą przynieść zwierzęciu korzyści, np. chronić go przed zimnem.

Jak opiekować się psem po operacji?

Opublikowany:

Psy nie są odporne na problemy zdrowotne. Tylko nieliczni przez całe życie nie muszą przechodzić poważnej operacji. Operacje, z jakimi mogą zmierzyć się nasze zwierzaki to np.: sterylizacja, usunięcie guza, naprawa złamanej łapki. Bez względu na przyczynę, konsekwencje będą widoczne w codziennym życiu psa tuż po operacji. Od Ciebie zależy, czy podejmiesz kroki w celu promowania dobrego gojenia i zapewnienia dobrego samopoczucia zwierzęcia. W tym artykule dowiesz się, jak ubranka pooperacyjne dla psa (kubraczek dla psa) wspomagają jego rekonwalescencję, jak pies po narkozie może się zachowywać oraz o tym, dlaczego skarpety ochronne dla psa są ważne przy urazie łap.

Obroża dla psa - komfort i bezpieczeństwo pupila

Opublikowany:

Obroża to niezbędny dodatek dla psa. Nawet jeśli wolisz chodzić w uprzęży, obroża jest przydatna, ponieważ jest przedmiotem bezpieczeństwa. Pies z obrożą nie wygląda jak porzucone zwierzę. Jeśli Twój pies ucieknie i zbłądzi, osoby, które staną mu na drodze, będą mogły się z Tobą skontaktować, jeśli podałeś na niej swoje dane kontaktowe. To samo dotyczy sytuacji, gdy Twoje zwierzę jest ranne.

Pies w podróży

Opublikowany:

Aby podróżować z psem autem po Polsce i różnych krajach, musisz dopełnić szeregu formalności. Niektóre kraje mogą odmówić Ci wjazdu na swoje terytorium, jeśli Twój pies nie spełnia wymagań wjazdowych. Ogólnie rzecz biorąc, musisz mieć: europejski paszport z numerem chipa lub tatuażu Twojego zwierzęcia, zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia Twojego psa wystawione przez weterynarza oraz aktualną szczepionkę przeciwko wściekliźnie — to pozwoli Ci bezpiecznie podróżować po Polsce i wielu krajach na świecie razem z psem. Jednak przepisy różnią się w zależności od kraju. Weź pod uwagę terminy każdej wizyty, szczepienia i badania, aby nie utknąć w dniu wyjazdu, a także weź pod uwagę noclegi, w których chcesz się zatrzymać i to, czy hotele na pewno akceptują zwierzęta.

Szczeniak w nowym domu

Opublikowany:

Za chwilę powitasz swojego nowego szczeniaka w swoim domu. Ta długo oczekiwana chwila musi być jednak dobrze zorganizowana, aby pomóc Twojemu małemu towarzyszowi łatwiej się zaaklimatyzować. Zwierzę mogło trochę stracić orientację i musi na nowo odkryć zupełnie nowy świat z dala od swojej matki. Poznaj nasze porady dotyczące przygotowania psa do przybycia do domu, sprzętu, którego będziesz potrzebować, nastawienia do przyjęcia i organizacji, którą należy wprowadzać na co dzień. Wszystkie akcesoria i potrzebne produkty możesz kupić w naszym sklepie ubierzpupila.pl.