Artykuły blogowe o psach | Ubierzpupila.pl

Jak wybrać miseczki dla psów?

Opublikowany:

Miska dla psa to miska zaprojektowana specjalnie dla psów do jedzenia. Zazwyczaj są one wykonane z ceramiki, metalu lub plastiku i występują w różnych rozmiarach i stylach. Niektóre miska dla psów mają nawet specjalne cechy, takie jak podwyższone boki lub wbudowane fontanny wody. Choć nie są one niezbędne, miski dla psów mogą sprawić, że czas posiłków będzie wygodniejszy i bardziej komfortowy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila.

Jak bawić się z psem?

Opublikowany:

Zabawa z psem niesie ze sobą wiele korzyści. Psy są zazwyczaj wesołymi zwierzętami i uwielbiają bawić się swoimi zabawkami. Kiedy bawisz się z psem, nie tylko wiążesz się ze zwierzęciem i nawiązujesz z nim lepsze relacje, ale także angażując go w zabawę sprawiasz, że pies rozwija umysł i ciało. Wspólna zabawa z psem to także świetny sposób na socjalizację psów i pomoc w nauce interakcji z innymi zwierzętami. Zabawa z psem przynosi wiele korzyści, w tym tworzenie więzi z właścicielem, redukcję stresu i zapewnienie ruchu. Zabawa z psem w domu może być prosta i nie wymaga specjalistycznych zabawek. Wystarczy rzucenie piłki, frisbee do aportowania lub zabawa w przeciąganie liny i pupil otrzymuje niezbędną na co dzień dawkę ruchu.

Jak wybrać ubranko dla psa?

Opublikowany:

Ubranka dla psów często dzielą opinie wśród właścicieli. Wielu twierdzi, że ubranka dla psa na zimę to tylko kaprysy i w końcu przeszkadzają zwierzęciu (które nie jest biologicznie przygotowane do korzystania z tych materiałów). Są też tacy, którzy twierdzą, że takie ubranka dla psa Yorka, Pinczera, Chihuahuy czy Buldoga Francuskiego mogą przynieść zwierzęciu korzyści, np. chronić go przed zimnem.

Frisbee dla psa - ulubiona zabawka czworonoga!

Opublikowany:

Każdy pies oprócz zapewnienia mu pożywienia wymaga również dostosowanej do swojego wieku dawki ruchu. Jeśli Tobie i Twojemu psu znudziły się już monotonne, długie spacery w bliższej i dalszej okolicy, wypróbuj uwielbianą przez czworonogi zabawę - frizbi dla psa! Psy uwielbiają zabawy tą niepozorną zabawką, która świetnie sprawdza się również jako metoda treningowa. Szukasz odpowiedniej zabawki dla swojego pupila? Postaw na dysk dla psa!

Szczeniak w nowym domu

Opublikowany:

Za chwilę powitasz swojego nowego szczeniaka w swoim domu. Ta długo oczekiwana chwila musi być jednak dobrze zorganizowana, aby pomóc Twojemu małemu towarzyszowi łatwiej się zaaklimatyzować. Zwierzę mogło trochę stracić orientację i musi na nowo odkryć zupełnie nowy świat z dala od swojej matki. Poznaj nasze porady dotyczące tego jak przygotować dom kiedy szczeniak w domu się pojawia i dowiedz się co musi zawierać wyprawka dla szczeniaka.

Zatrucie u psa - objawy, leczenie i zapobieganie

Opublikowany:

Pies wbrew obiegowej opinii ma wrażliwy żołądek i łatwo może się zatruć. Zatrucie u psa nie jest odosobnionym przypadkiem, szereg produktów spożywczych, które nie szkodzą ludziom, mogą wywołać negatywne skutki zdrowotne u czworonożnych pupili. Jakie są objawy zatrucia u psa oraz w jaki sposób chronić czworonoga przed kłopotami ze zdrowiem po spożyciu trujących dla niego pokarmów i substancji?

Czy obcinać za długie pazury u psa?

Opublikowany:

Posiadanie psa wymaga dbałości nie tylko o jego zdrowie i dobre, zbilansowane odżywianie. To również konieczność wykonywania czynności pielęgnacyjnych, takich jak kąpiel czesanie czy obcinanie pazurów u psa. Nie zadbanie o ten aspekt psiej higieny może sprawić, że za długie pazury psa będą pupilowi przeszkadzały lub doprowadzą do zwyrodnień, uszkodzeń skóry czy stanów zapalnych. Jeśli zastanawiasz się czy konieczne jest obcinanie psu pazurów oraz w jaki sposób wykonywać zabieg prawidłowo, przeczytaj nasz poradnik.

Buty dla psa na każdą porę roku

Opublikowany:

Często ludzie na ulicy lub w lesie są zaskoczeni widząc buty dla psa na łapach czworonoga. Ten rodzaj ochrony jest zarezerwowany nie tylko dla zwierząt uprawiających psie sporty. Nie, nawet podczas zwykłego spaceru buty dla psów chronią łapy i opuszki. Jednak po co zakładać psu buty? Czy buty są odpowiednie dla yorka i maltańczyka? Jaki rozmiar wybrać, jeśli chcesz kupić buty dla psa? Sprawdź razem z nami jakie jest najlepsze obuwie dla psów!

Jak opiekować się psem po operacji?

Opublikowany:

Psy nie są odporne na problemy zdrowotne. Tylko nieliczni przez całe życie nie muszą przechodzić poważnej operacji. Operacje, z jakimi mogą zmierzyć się nasze zwierzaki to np.: sterylizacja, usunięcie guza, naprawa złamanej łapki. Bez względu na przyczynę, konsekwencje będą widoczne w codziennym życiu psa tuż po operacji. Od Ciebie zależy, czy podejmiesz kroki w celu promowania dobrego gojenia i zapewnienia dobrego samopoczucia zwierzęcia. W tym artykule dowiesz się, jak ubranka pooperacyjne dla psa (kubraczek dla psa) wspomagają jego rekonwalescencję, jak pies po narkozie może się zachowywać oraz o tym, dlaczego skarpety ochronne dla psa są ważne przy urazie łap.

Obroża dla psa - komfort i bezpieczeństwo pupila

Opublikowany:

Obroża to niezbędny dodatek dla psa. Nawet jeśli wolisz chodzić w uprzęży, obroża jest przydatna, ponieważ jest przedmiotem bezpieczeństwa. Pies z obrożą nie wygląda jak porzucone zwierzę. Jeśli Twój pies ucieknie i zbłądzi, osoby, które staną mu na drodze, będą mogły się z Tobą skontaktować, jeśli podałeś na niej swoje dane kontaktowe. To samo dotyczy sytuacji, gdy Twoje zwierzę jest ranne.

Pies w podróży

Opublikowany:

Aby podróżować z psem autem po Polsce i różnych krajach, musisz dopełnić szeregu formalności. Niektóre kraje mogą odmówić Ci wjazdu na swoje terytorium, jeśli Twój pies nie spełnia wymagań wjazdowych. Ogólnie rzecz biorąc, musisz mieć: europejski paszport z numerem chipa lub tatuażu Twojego zwierzęcia, zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia Twojego psa wystawione przez weterynarza oraz aktualną szczepionkę przeciwko wściekliźnie — to pozwoli Ci bezpiecznie podróżować po Polsce i wielu krajach na świecie razem z psem. Jednak przepisy różnią się w zależności od kraju. Weź pod uwagę terminy każdej wizyty, szczepienia i badania, aby nie utknąć w dniu wyjazdu, a także weź pod uwagę noclegi, w których chcesz się zatrzymać i to, czy hotele na pewno akceptują zwierzęta.