Frisbee dla psa - ulubiona zabawka czworonoga!

Każdy pies oprócz zapewnienia mu pożywienia wymaga również dostosowanej do swojego wieku dawki ruchu. Jeśli Tobie i Twojemu psu znudziły się już monotonne, długie spacery w bliższej i dalszej okolicy, wypróbuj uwielbianą przez czworonogi zabawę - frizbi dla psa! Psy uwielbiają zabawy tą niepozorną zabawką, która świetnie sprawdza się również jako metoda treningowa. Szukasz odpowiedniej zabawki dla swojego pupila? Postaw na dysk dla psa!

Frisbee dla psa - świetna zabawa dla czworonoga

Każdy spacer z psem to chwila na relaks dla właściciela, a dla psa sposób na rozładowanie energii i emocji. Ale to również idealna okazja na wzmocnienie więzi na polu pies-właściciel właśnie poprzez wspólną zabawę. Najczęściej na spacery z czworonogiem nieodłączną zabawką jest piłeczka dla psa. Jednak nie wszystkie psy lubią zabawy tego typu. Jeśli pupil wykazuje większe zainteresowanie intensywnym ruchem i chęcią gonienia zabawki, idealne dla niego może być frisbee dla psa. Dla kogo frisbee z psem jest odpowiednie? Dla każdego czworonoga, który jest zdrowy i w dobrej fizycznie formie, lubi intensywne zabawy oraz potrzebuje spożytkować nadmiar energii. W przypadku właściciela czworonoga frisbee dla psa, a raczej zabawa z pupilem tą niepozorna zabawką to również sposób na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z psem.

Zabawa z frisbee dla psów - zalety

Psy uwielbiają ruch i angażujące, atrakcyjne dla nich zabawy. Sam spacer i zwiedzanie okolicznych trawników nie jest dla nich zbyt dobrym sposobem na rozładowanie energii. Zabawa z frisbee dla psów to świetny sposób na urozmaicenie codziennych spacerów, nawiązanie lepszej więzi z psem, ale również nauczenie pupila nowych sztuczek oraz posłuszeństwa. Frizbi dla psa warto wybierać takie, które dedykowane jest zabawom z psem. Wykonane są wówczas z mocniejszych i trwalszych materiałów niż te przeznaczone dla ludzi.

Czytaj również: Szczeniak w nowym domu

Jak rzucać frisbee?

Frisbee z psem to doskonały pomysł na wesołą i angażującą zabawę z psem, bez względu na porę roku. Rzucanie tym niewielkim niepozornym dyskiem dla psa to nie jest trudne zadanie, wystarczy odpowiednia technika, aby zabawka poleciała dokładnie tam gdzie chcemy. Jak rzucać frisbee? Początkowo podczas prób zabawy dyskiem dla psa, nasz pupil może być zdezorientowany i nie rozumieć na czym polega zabawa. Pupil może reagować w różny sposób - próbować gonić rzucone frisbee, ale również wystraszyć się czy nie zareagować wcale. Warto zatem krok po kroku, sukcesywnie uczyć pupila zabawy dedykowanym frisbee dla psa aż zrozumie jej zasady.

Jakie frisbee dla psa wybrać?

Dog frisbee to dyscyplina sportu, która w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Frisbee dla psów jest również jedną z chętniej kupowanych zabawek dla czworonogów choćby dlatego, że dysk jest lekki, poręczny, nie zabiera wiele miejsca i można zapakować go również na wyjazd wakacyjny. Jakie frisbee dla psa wybrać? Na pewno warto unikać dysków, które dedykowane są ludziom. Wykonane są one z najczęściej cienkiego plastiku, który w połączeniu z psimi zębami może nie tylko szybko ulec zniszczeniu, ale również boleśnie poranić pysk psa. Nawet jeśli docelowo zabawa frisbee ma być na poziomie amatorski, to jednak warto zainwestować w profesjonalne frisbee dla psa. Dlaczego? Dyski te są wykonane z bezpiecznego tworzywa, które jest trwałe i nie zniszczy się szybko. Ponadto są lekki i pies bez problemu, nawet ten niewielkich rozmiarów, są w stanie je złapać.

Przeczytaj: Jak bawić się z psem?